Obvodná poľovnícka komora Liptovský Mikuláš
Slovenský poľovnícky zväz Okresná organizácia, Liptovský Mikuláš

Menu

máj 2024
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Krúžky mladých priateľov prírody a poľovníctva (KMPPP)

2019

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

V sobotu 22. júna 2019 sa v priestoroch Slnečného Majera v Stebníckej Hute (okr. Bardejov) konal 45. ročník súťaže Krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu v Ružomberku Filip Navrátil z Bobrovca, Peter Olexa z Vavrišova a Sofia Lacová z Liptovskej Ondrašovej. Súťaže jednotlivcov sa zúčastnilo 54 detí rozdelených do dvoch kategórií A a B. V kategórií B skončil Filip Navrátil na vynikajúcom 2. mieste, keď ho od prvého miesta delilo len 0,2 bodu. Peter Olexa obsadil 4. miesto (od 3. miesta ho delilo len 0,4 bodu). V súťaži družstiev sme skončili na 3. mieste.

Okresné (Regionálne) kolo krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

Dňa 31. mája 2019 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná (Regionálna) súťaž krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2018

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

V sobotu 23. júna 2018 sa v priestoroch Strednej odbornej školy lesníckej v Banskej Štiavnici konal 44. ročník súťaže Krúžkov mladých priateľov poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu v Ružomberku Sara Grajková z Bobrovca, Matej Strelecký z Jakubovian a Simona Žiaková z Nižnej Boce. Súťaže jednotlivcov sa zúčastnilo 57 detí rozdelených do dvoch kategórií A a B. V kategórií B skončil Matej Strelecký na vynikajúcom 2. mieste, keď ho od prvého miesta delilo len 0,2 bodu. Sara Grajková obsadila 5. miesto (od 3. miesta ju delilo len 0,4 bodu). V súťaži družstiev sme skončili na vynikajúcom 2. mieste. Súčasťou 44. ročníka bola aj súťaž vedúcich KMPP. Pracovník Liptovského múzea a súčasne vedúci Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu Ing. Pavol Hriadel obsadil 2. miesto.

Okresné (Regionálne) kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 1. júna 2018 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná (Regionálna) súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2017

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

V sobotu 17. júna 2017 sa v priestoroch Hotela Royal Látky - Prašivá konal 43. ročník súťaže Krúžkov mladých priateľov poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu v Ružomberku Sara Grajková, Filip Navrátil z Bobrovca a Simona Žiaková z Nižnej Boce. Súťaže jednotlivcov sa zúčastnilo 54 detí rozdelených do dvoch kategórií A a B. V kategórií A zvíťazil Filip Navrátil. V kategórií B skončila Sara Grajková na vynikajúcom 2. mieste, keď ju od prvého miesta delilo len 0,4 bodu. Simona Žiaková obsadila 4. miesto. V súťaži družstiev sme zaslúžene tromi fantastickými individuálnymi výkonmi zvíťazili (z celkového počtu 420 bodov sme stratili len 2,8 bodu - iba v disciplíne streľba zo vzduchovky).

Okresné (Regionálne) kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 2. júna 2017 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná (Regionálna) súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2016

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

V sobotu 25. júna 2016 sa v priestoroch Strednej odbornej školy lesníckej v Liptovskom Hrádku konal 42. ročník súťaže Krúžkov mladých priateľov poľovníctva o Putovný pohár prezidenta Slovenského poľovníckeho zväzu. Okresnú organizáciu Slovenského poľovníckeho zväzu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali dvaja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovského múzeu Sara Grajková z Bobrovca, František Mrázik zo Svätého Kríža (obaja PK pri Liptovskom múzeu) a Simona Žiaková z Nižnej Boce (PK Čertovica, Nižná a Vyšná Boca), ktorí obsadili prvé tri miesta na okresnom kole. V kategórií B zvíťazil František Mrázik po dramatickom rozstrele v streľbe zo vzduchovky (prví traja mali zhodný počet bodov). Sara Grajková skončila na vynikajúcom 4. mieste, keď ju od prvého miesta delilo len 0,6 bodu. Simona Žiaková obsadila 11. miesto. V súťaži družstiev sme skončili na vynikajúcom 2. mieste z 19 súťažných družstiev z celého Slovenska. Súčasťou 42. ročníka bola aj súťaž vedúcich KMPP. Pracovník Liptovského múzea a súčasne vedúci Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu Ing. Pavol Hriadel obsadil 2. miesto, so zhodným počtom bodov ako súťažiaci na 1. mieste.

Okresné (Regionálne) kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 3. júna 2016 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol  v Liptovskom Mikuláši Okresná (Regionálna) súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2015

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 20. júna 2015 sa uskutočnila v areáli Strednej odbornej školy lesníckej v Liptovskom Hrádku celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva. Okresnú organizáciu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu: Sara Grajková z Bobrovca, Matej Strelecký z Jakubovian a František Mrázik zo Svätého Kríža. Súťaže družstiev sa zúčastnilo 51 detí. Rozdelené boli do 2 kategórií A a B. V kategórií A zvíťazila Sara Grajková. Matej Strelecký skončil na peknom 3.mieste. V kategórií B obsadil František Mrázik 5.miesto. V súťaži družstiev skončili deti na krásnom 2.mieste zo 17 družstiev z celého Slovenska. Počas 41.ročníka súťažili aj vedúcic KMPP. Tak ako pred rokom v nej zvíťazil pracovník Liptovského múzea a súčasne vedúci Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu Ing. Pavol Hriadel.

Okresne kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 3. júna 2015 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2014

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 21. júna 2014 sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Belušských Slatín celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva. Okresnú organizáciu v Liptovskom Mikuláši reprezentovali traja členovia Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu: Sara Grajková z Bobrovca, Matej Strelecký z Jakubovian a František Mrázik zo Svätého Kríža. Súťaže družstiev sa zúčasnilo 51 detí. Rozdelené boli dvo 2 kategórií A a B. V kategórií A zvíťazila Sara Grajková. Matej Strelecký skončil na peknom 4.mieste. V kategórií B obsadil František Mrázik 7.miesto. V súťaži družstiev skončili deti na krásnom 4.miesto zo 17 družstiev z celého Slovenska. Jubilejný 40.ročník bol výnimočný aj súťažou vedúcich KMPP. Zvíťazil v nej pracovník Liptovského múzea a súčasne vedúci Poľovníckeho krúžku pri Liptovskom múzeu Ing. Pavol Hriadel.

Okresne kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 3. júna 2014 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2013

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 5. októbra 2013 sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Duchonky celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva. Okresnú organizáciu v Liptovskom Mikuláši reprezentovalo družstvo PZ Ráztoka - Bobrovec, pod vedením Ing. Pavla Hriadela. Družstvo v zložení: Daniela Grajková, Ján Gazda a Marek Haluška sa umiestnilo na vynikajúcom 5. mieste v celkovej konkurencii 18 súťažných družstiev.

 Okresne kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 3. júna 2013 sa uskutočnila v priestoroch nádvoria a poľovnícko-rybárskej expozície Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši Okresná súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva - Memoriál Mikuláša Černotu.

2012

Pozvánka na poľovnícky krúžok

Liptovské múzeum - NKP Čierny orol v Liptovskom Mikuláši v spolupráci s OkO SPZ v Liptovskom Mikuláši ponúka v školskom roku 2012/2013 pre žiakov 3.-5. ročníka ZŠ /Liptovský Mikuláš a okolie/ možnosť prihlásiť sa na Poľovnícky krúžok pri Liptovskom múzeu. Bližšie informácie pre vážnych záujemcov na mailovej adrese: ciernyorol@liptovskemuzeum.sk.

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 23. júna 2012 sa uskutočnila v areáli amfiteátra mesta Kežmarok celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva. Okresnú organizáciu v Liptovskom Mikuláši repzezentovalo družstvo PZ Ráztoka - Bobrovec, pod vedením Ing. Pavla Hriadela. Družstvo v zložení: Daniela Grajková, Ján Gazda a Marek Haluška sa umiestnilo na vynikajúcom 3. mieste v celkovej konkurencii 21 súťažných družstiev.

2011

Celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 22. októbra 2011 sa uskutočnila v areáli Ranču u Edyho v Námestove celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva. Okresnú organizáciu v Liptovskom Mikuláši repzezentovalo družstvo PZ Ráztoka - Bobrovec, pod vedením Ing. Pavla Hriadela. Družstvo v zložení: Daniela Grajková, Ján Gazda a Marek Haluška sa umiestnilo na vynikajúcom 5. mieste v celkovej konkurencii 21 súťažných družstiev.

2010

Okresné + celoslovenské kolo krúžkov mladých priateľov poľovníctva

Dňa 19. júna 2010 sa uskutočnila v areáli Hotela Akademik v Račkovej doline celoslovenská súťaž krúžkov mladých priateľov poľovníctva, ktorej súčasťou bolo okresné kolo KMPP za okres Liptovský Mikuláš. Celkovými víťazmi 15. ročníka memoriálu Mikuláša Černotu sa stalo družstvo PZ Ráztoka Bobrovec v zložení Daniela Grajková, Marek Haluška, Ján Gazda pod vedením Ing. Pavla Hriadela. V rámci celoslovenskej súťaže sa toto družstvo umiestnilo na 13. mieste v celkovej konkurencii 19 súťažných družstiev.

máj 2024
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31